Koncert i piknik – zapraszamy na uroczyste podsumowanie projektu „Obudź swój głos”

Post

  |   aktualności

Fundacja Twórcze Miejsce Kobiet zaprasza na uroczyste podsumowanie projektu Cykl warsztatów wokalno-ruchowych „Obudź swój głos”.

KONCERT „WIOSENNE CZARY MIŁOSNE”. Pieśni tradycyjne z różnych rejonów Europy
31 maja 2014, godz. 19.00
Wrocław, Infopunkt Nadodrze, ul. Łokietka 5
WSTĘP WOLNY

PIKNIK MIĘDZYPOKOLENIOWY
7 czerwca 2014, godz. 14.00
Wrocław, Park Szczytnicki (przy pergoli)
WSTĘP WOLNY

miejsce_kobiet_ulotka_A5_v0.1.cdr

O projekcie:

Warsztaty wokalno-ruchowe skierowane są do kobiet w każdym wieku. Ich ideą jest docieranie do autentycznego głosu poprzez pracę z ciałem i oddechem. Poszukujemy dźwięków, które nie zawsze są ładne, ale za to prawdziwe. Odkrywamy, jak dobroczynne są dla nas śmiech, płacz i krzyk. Poprzez improwizację muzyczną, swobodny ruch, relaksację i zabawy z dźwiękami budujemy więzi w grupie. Uczymy się, że nasz głos może współistnieć z innymi, wyróżniać się, ale także wspierać i wnosić nową jakość. Poznajemy tradycyjne pieśni z różnych regionów Europy, w tym polskie utwory regionalne.

Koncert w wykonaniu uczestniczek projektu jest zwieńczeniem naszej czteromiesięcznej pracy warsztatowej. Zaprezentujemy m.in. pieśni polskie, ukraińskie, serbskie, chorwackie, bułgarskie i szkockie. Koncert to opowieść o zalotach, miłosnych czarach i przygotowaniach do zamążpójścia.

Piknik jest wydarzeniem otwartym dla uczestniczek projektu, ich rodzin, przyjaciół, przedstawicieli wielu pokoleń oraz wszystkich osób, które mają ochotę spędzić z nami popołudnie na świeżym powietrzu, delektując się pysznym jedzeniem, wspólnym śpiewaniem i opowieściami. Serdecznie zapraszamy!

Artyści i animatorzy prowadzący warsztaty w projekcie „Obudź swój głos”: Katarzyna Maicher, Ilona Krawczyk, Sam Alty, Julianna Bloodgood oraz członkowie zespołów ludowych Waliszowianie i Tarnawiczanki.

W ramach projektu odbyły się dwa cykle warsztatowe: „Matki i córki – na ścieżkach kobiecej intuicji” (luty-marzec 2014) oraz „Międzypokoleniowa grupa otwarta” (luty-maj 2014).

Organizator: Fundacja Twórcze Miejsce Kobiet
email: miejsce.kobiet@gmail.com, tel. 733-405-470

Dofinansowanie projektu: Gmina Wrocław
www.wroclaw.pl 

logo