Szczegółowe informacje o projekcie

Szczegółowe informacje o projekcie

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O PROJEKCIE:

Cykl warsztatów wokalno-ruchowych pt. „Obudź swój głos”

  • Jeśli chcesz odzyskać swój głos, wyrażać siebie poprzez dźwięk, improwizować i bawić się muzyką – te warsztaty są dla Ciebie.
  • Pragniesz wzmocnić więzi ze swoją córką i razem z nią poznawać świat muzyki – dołącz do nas!
  • Jeśli kochasz śpiewać lub uważasz, że Ci to nie wychodzi – zapraszamy do eksperymentowania.
  • Może Twoi bliscy mówią, że fałszujesz? Odważ się, przyjdź i przemów własnym głosem. Bez oceniania, swobodnie i bezpiecznie. Poczuj, jak silny i piękny jest Twój głos. Nie jest wymagane doświadczenie muzyczne, wystarczy chęć poznawania swojego głosu.

1. Międzypokoleniowa grupa otwarta

Zajęcia skierowane są dla kobiet w każdym wieku. Podczas warsztatów poznamy m.in. ćwiczenia oddechowe i rozluźniające, rozgrzewające głos i ciało. Będzie czas na improwizację i zabawę z dźwiękami. Nauczymy się pieśni z różnych stron świata, poznamy też polskie pieśni regionalne. Część zajęć poprowadzona zostanie przez zaproszonych aktorów i wokalistów oraz artystki z zespołów ludowych Waliszowianie i Tarnawiczanki.

Katarzyna Maicher – z wykształcenia anglistka, z powołania animatorka kultury, współtwórczyni grupy muzycznej Teatr „Trzy Dziewiątki”, z którą poznawała tradycyjne pieśni i koncertowała. Uczestniczka licznych warsztatów śpiewu naturalnego, białego i intuicyjnego, zajęć jogi oraz różnych technik tańca współczesnego. Brała udział w międzynarodowym projekcie „Playing for Integration”, asystowała w projekcie warsztatów tanecznych dla seniorów pt. „Dar dojrzałości”, współprowadziła warsztaty teatralno-muzyczne w Fundacji Jubilo oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. W 2013 roku poprowadziła dwa kilkumiesięczne cykle zajęć wokalnych w Fundacji Twórcze Miejsce Kobiet, zakończone otwartym koncertem uczestniczek.

2. Warsztaty dedykowane matkom i córkom

Ideą tego bloku warsztatowego jest przywracanie głosu kobiecej intuicji. Warsztaty zostaną oparte o naukę śpiewu białego jako podstawy do budowania świadomości ciała i kontaktu z innymi kobietami. Podczas zajęć będą używane różne metody i techniki, m.in. technika koordynacji, technika Alexandra oraz drama. Dzięki wspólnej muzycznej podróży matki i córki mogą wzmocnić i rozwinąć wzajemne relacje i uczyć się od siebie nawzajem. Minimalny wiek uczestniczek to 11 lat.

Ilona Krawczyk – aktorka scen muzycznych, absolwentka Studium Musicalowego przy Teatrze Muzycznym Capitol, absolwentka studiów MA in Acting prowadzonych w Teatrze Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolita University. Liderka projektu „Małe Ojczyzny”, reżyserka spektaklu „Pomnę, pomnę…” i stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Brała udział w różnych projektach wokalno-aktorskich, m.in. w koncercie „Głosy miasta” podczas Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Wspólpracuje m.in. z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego.

 

fot. Filip Pobłocki

fot. Filip Pobłocki