Cykl warsztatów wokalno-ruchowych dla międzypokoleniowej grupy otwartej poprowadzony przez Katarzynę Maicher

Post

  |   aktualności+galeria

Cykl warsztatów wokalno-ruchowych dla międzypokoleniowej grupy otwartej poprowadzony przez Katarzynę Maicher w ramach projektu „Obudź swój głos”.

Katarzyna Maicher o warsztatach:
„Zajęcia skierowane są do kobiet w każdym wieku. Ich ideą jest docieranie do autentycznego głosu poprzez pracę z ciałem i oddechem. Poszukujemy dźwięków, które nie zawsze są ładne, ale za to prawdziwe. Odkrywamy, jak dobroczynne są dla nas śmiech, płacz i krzyk. Poprzez improwizację muzyczną, swobodny ruch, relaksację i zabawy z dźwiękami budujemy więzi w grupie. Uczymy się, że nasz głos może współistnieć z innymi, wyróżniać się, ale także wspierać i wnosić nową jakość. Poznajemy tradycyjne pieśni z różnych regionów Europy, w tym polskie utwory regionalne.”​

Katarzyna Maicher – z wykształcenia anglistka, z powołania animatorka kultury, współtwórczyni grupy muzycznej Teatr „Trzy Dziewiątki”, z którą poznawała tradycyjne pieśni i koncertowała. Uczestniczka licznych warsztatów śpiewu naturalnego, białego i intuicyjnego, zajęć jogi oraz różnych technik tańca współczesnego. Brała udział w międzynarodowym projekcie „Playing for Integration”, asystowała w projekcie warsztatów tanecznych dla seniorów pt. „Dar dojrzałości”, współprowadziła warsztaty teatralno-muzyczne w Fundacji Jubilo oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. W 2013 roku poprowadziła dwa kilkumiesięczne cykle zajęć wokalnych w Fundacji Twórcze Miejsce Kobiet, zakończone otwartym koncertem uczestniczek.

Warsztaty dla międzypokoleniowej grupy otwartej w ramach projektu „Obudź swój głos” trwają od 7 lutego do 31 maja 2014.

Fot. Marta Miętkiewicz

————————————————-
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków
otrzymanych od Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl 

logo